Wspólnota Galilea

https://www.facebook.com/Galilea.Slask.Polnoc/ 

http://www.slask.galilea.pl/

O WSPÓLNOCIE

Wspólnota Chrystusa Zmartwychwstałego GALILEA jest katolicką, charyzmatyczną i bardzo radosną wspólnotą ewangelizacyjną, która zrzesza obecnie kilka tysięcy członków w wielu miejscach Polski i Europy (Wielka Brytania, Bułgaria, Austria, Ukraina, Holandia, Niemcy, Czechy).

Celem istnienia Wspólnoty jest nowa ewangelizacja, czyli niesienie innym zbawienia i nadziei płynącej z osobistego spotkania ze Zmartwychwstałym Jezusem w mocy Ducha Świętego (kerygmat).

BRATERSKIE RELACJE

Wzorcem w budowaniu Wspólnoty jest Trójca Święta i gmina pierwszych chrześcijan (Dz 2,42-45), dzięki czemu tworzymy więzi pełne ciepła, prostoty i miłości.

Bóg powołał nas, abyśmy byli żywym znakiem ewangelicznych wartości: prawdy i miłości, to istotna zasada w naszym życiu, relacjach i formacji, dlatego chcemy żyć duchowością zmartwychwstania i nieść nadzieję.

SPOTKANIA DOMOWE

Podstawowym miejscem spotkań są Domy Zmartwychwstania, czyli małe grupy ewangelizacyjne – w prywatnych domach spotyka się 5-10 osób na radosnej modlitwie, czytaniu Słowa Bożego (Biblii), a także dzieleniu się swoim doświadczeniem żywej wiary. 

We Wspólnocie jest obecnie kilkaset Domów Zmartwychwstania.

DYNAMIKA ŻYCIA

Dynamika wewnętrznego życia we Wspólnocie opiera się na:
  • domowych spotkaniach (co tydzień) – każdy członek Wspólnoty przynależy do małej grupy
  • formacji duchowej (co miesiąc) – każdy członek może przynależeć do formacji dopasowanej do jego rozwoju duchowego
  • świętowaniach (co miesiąc), czyli spotkaniach całej Wspólnoty z danego regionu.

Zapraszamy serdecznie na nasze spotkania!

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz przyjść na spotkania Domu Zmartwychwstania, bądź na inne organizowane przez nas wydarzenia i kursy, zapraszamy do kontaktu.

Możesz to zrobić dzwoniąc na podane poniżej numery telefonów, wysyłając sms, pisząc do nas e-mail, bądź też używając poniższego formularza kontaktu.

Jeśli jesteś z okolic Rudy Śląskiej, Mikołowia lub Bytomia – dzwoń do Moniki, tel. 505 317 460 , e-mail: .

Jeśli jesteś z okolic Częstochowy, Myszkowa lub Zawiercia – dzwoń do Moniki, tel. 516 046 171 , e-mail: .

Jeśli jesteś z południowej części Śląska lub Zagłębia (okolice Tychów, Pszczyny, Mysłowic lub Sosnowca itp.) – dzwoń do Jagody, tel. 504 861 325, e-mail: .